Ако не успее со Јоро, Перез ќе купи дефанзивец од Серија А


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид активно бара нов дефанзивец по заминувањето на Начо Фернандез, а главен кандидат за негов наследник е Лени Јоро.

Ситуацијата сепак не е едноставна и Флорентино Перез не напредувал во преговорите со Лил за потписот на Јоро.

Шпанскиот шампион нема долго да го чека Јоро и планира наскоро да се вклучи во трката за Рикардо Калафирои.

Калафиори пред неколку дена даде „зелено светло“ за преселба во Арсенал, меѓутоа доколку пристигне понуда од Реал би можел да се премисли.