Алкараз сакаше да го копира Ѓоковиќ, па се посрамоти! (Видео)


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Шпанскиот тенисер во три сета, со 6-3, 6-2 и 6-4 го совлада Александер Зверев и се пласира во полуфинале на Ју-Ес Опен.

Шпанецот за само 150 минути го декласира германскиот тенисер, но еден потег се најде во центар на внимание.

Алкараз сакаше да ископира потег на неговиот ривал Новак Ѓоковиќ, меѓутоа се посрамоти на теренот.