Ањели го доби најголемото понижување во животот!

Андреа Ањели заедно со Флорентино Перез е главен виновник за неуспешната побуда на најбогатите европски клубови кои тонат во долгови.

Првиот човек на Јувентус заедно со уште 11 тимови формираа Суперлига, која за помалку од 72 часа доживеа целосен распад.

Ањели многумина го осудуваат поради неговиот потег, а најмнгоу Александер Чеферин, кој го нарече лажго и змија.

Пред мечот меѓу Јувентус и Парма во рамки на Серија А, новинарите за Ањели подготвија вистинско понижување, какво што најверојатно никогаш не доживеал претседателот на „Старата дама“.