Ангеловски го повика Аврамовски за дуелите против Австрија и Израел (ФОТО)

Македонскиот селектор Игор Ангеловски на денешната прес-конференција го објави списокот со повикани репрезенативци за дуелите против Австрија и Израел.

Ангеловски нема да може да смета на Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски поради жолти картони, а конечно место во репрезентацијата ќе добие Даниел Аврамовски, кој сезонава игра одлично за поранешниот македонски шампион Вардар.

Вреди да се спомене дека и Никола Ѓорѓев, кој настапува во Грасхоперс, се враќа во репрезентацијата.