Англија сè уште е жива – на пенали ја елиминира Швајцарија!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Репрезентацијата на Англија славеше на пенали против Швајцарија со 5-3, откако во регуларниот дел од мечот беше 1-1.

Емболо со малку среќа во 75. минута ја затресе мрежата на Пикфорд, но радоста не траеше долго затоа што Сака само пет минути подоцна погоди за 1-1.

Потоа немаше многу возбудувања на двете страни, односно мрежите мируваа, а Англија на пенали славеше со 5-3.