Венгер сеуште на ја исполни големата желба на Озил

0

Тренерот на Арсенал Арсен Венгер сеуште не ја исполни големата желба на ѕвездата на овој тим Месут Озил.

Озил веќе долго време има намера да стигне до „десетката“ на Арсенал, а се чини дека желбата ќе му се исполни кога од тимот ќе замине Џек Вилшер кој го носеше токму тој број.

Вилшер отиде на позајмица во Борнемут, а Венгер веројатно смета на неговото враќање и „десетката“ секогаш е слободна.

„Откако Вилшер замина во минатото лето, десетката е слободна, но сеуште не ја добив“, рече Озил за германски Кикер.

Да потсетиме дека Озил, после простувањето на Лукас Подолски од репрезентацијата на Германија, ја презеде неговата десетка.

Share.