Аргентинските ѕвезди парадираа низ Доха (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Аргентина по пауза од 36 години го освои Светското првенство (СП), откако вчера на пенали ја совлада Франција во финалето.

Аргентинските фудбалери по победата парадираа низ Доха со отворен автобус и ја славеа третата титула во историјата.