Баерн? Тоа се глупости


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Словачкиот репрезентативец, Марек Хамшик ги демантираше медиумите кои го преселија во Баерн.
Хамшик изјави дека нема вистина во гласините кои го поврзуваат со Баерн, како и дека е среќен во Наполи.

“Ќе видиме што ќе се случи во наредните неколку дена, сега само сакам да се одморам и опуштам. Уморен сум. Се чуствувам добро во Наполи и би можел тука да ја завршам кариерата. Кога во прашање е Баерн, тоа се глупости”– изјави Хамшик.

Хамшик истакна дека е спремен да потпише нов договор со италијанскиот клуб.