Барди пред преселба во бундеслигаш?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Енис Барди би можел да го напушти Трабзонспор по 18 месеци и да потпише за бундеслигашот Унион Берлин.

Новиот тренер на Унион Берлин, Ненад Бјелица е заинтересиран за неговиот поранешен играч од Трабзонспор со кој имаше одлична соработка.

Унион Берлин наводно почнал преговори со Трабзонспор и се очекува да биде постигнат договор во текот на следниот месец.

Бундеслигашот оваа сезона игра лошо во домашното првенство и има само седум освоени бодови по 12 одиграни кола.