Барса има план за ѕвездата на Валенсија?


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


??Фудбалскиот клуб Барселона има намера да го ангажира скапоцениот играч од средината на Валенсија.

Како што пренесува каталонски “Спорт”, Барселона во овој момент е најблиску до Адре Гомеш, младиот Португалец кој веќе две години блеска во дресот на Валенсија.

Според овој извор, Барселона ќе се обиде да ги искористи добрите односи со својот директор Роберто Фернандез и опертативецот на Валензија, Гарсија Питарха за да го реализира овој трансфер.

Имено, цената на Гомеш изнесува најмалку 50 милиони евра, а Барселона ја нема таа сума, па не е исклучена можност во спротивен правец Каталонците да ги понудат Ален Халиловиќ и Кристијан Тељо кои се на мета на Валенсија, а не се во плановите на Луис Енрике.