Барселона ќе брка уште три засилувања до крај на преодниот рок


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Лидерот во Ла Лига, Барселона е подготвена да се засили со уште неколку фудбалери, а на листата со желби се наоѓаат Бенџамин Павар, Јулијан Араухо и Амрабат.

Барселона планира да ги донесе Амрабат и Павар на позајмица со право на откуп, додека Араухо би потпишал за вториот тим на Каталонците, а потоа ќе биде промовиран во првата екипа.

Преодниот рок трае до крајот на денот, па така Барселона нема многу време.