Бејл, Гризман и Роналдо во конкуренција за најдобар играч во Европа, Меси пети


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Одлуката за најдобриот ќе се донесе за 20 дена.

Познати се тројцата фудбалери кои се фаворити за освојување на наградата најдобриот фудбалер во Европа. Тоа се Антоан Гризман, Герет Бејл и Кристијано Роналдо. Новинарите бираа листа од петте најдобри, а потоа им даваа бодови. Така стигнавме до трите најдобри.

Конечната одлука ќе биде донесена на 25-ти август.

Интересно е дека Луис Суарез е на четвртото место, а Лионел Меси на петото, Буфон е шести, Пепе седми, Ноер осми, Крос девети и Милер десети.