Бетонскиот рекет на Фенербахче – Потпиша и Јудо


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Еден од најдобрите центри во Европа потпиша 1-годишен договор.

Оваа сезона Евролигата за малку не ја освоија, но во Фенербахче и следната сезона одат кон крајната цел. После потпишувањето со Јан Весели, раководството на клубот од Истанбул договори уште еден играч да остане.

На Јудо ќе му биде втора сезона во Фенербахче, а минатата во Евролигата имаше учинок 12.6 поени, 5.1 скок и 2.3 блока по натпревар.

Пред Фенербахче, Јудо играше за Голден Стејт, Бнеи Херзилија, Милвоки и Клиперс.