Бивш НБА-кошаркар го нападна Јокиќ: Тој е лажго!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Поранешниот кошаркар Џеј Џеј Редик минатата сезона му даде поддршка на Никола Јокиќ, но сега го нападна Србинот и го обвини дека бил лажго.

Српскиот играч беше убедливо најдобар минатите месеци, а сега повторно е кандидат за МВП-титулата, но Редик смета дека не паѓа на приказната дека Јокиќ по цело лето одмара и не мисли на кошарка.

„Искрено не верувам во тоа. Не верувам во приказната како оди дома и не игра кошарка, а потоа доаѓа и во првата недела има просек од 30 поени, 12 скокови и девет асистенции“, кажа Редик.