Богдановиќ си доби договор вреден 68 милиони долари! (Видео)


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Кошаркарите на Атланта хокс триумфираа против Голден Стејт вориорс со 127-119, а тоа беше одлична можност за Богдан Богдановиќ да го прослави новиот договор.

Српскиот кошаркар потпиша четиригодишен договор со Атланта вреден 68 милиони долари, кој го прослави со 14 поени за 25 минути поминати на паркетот.

Атланта во моментов е на осмата позиција на Истокот со 35 победи и исто толку порази.