Бојан Кркиќ го постигна својот гол во кариерата (ВИДЕО)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Фудбалерите на Њујорк Ред Булс вчера на домашен терен го совладаа Монтреал Импакт со 4:1.

Монтреал претрпе тежок пораз иако успеа да поведе во четвртата минута од натпреварот со 1:0. Потоа на сцена стапи Бојан Кркиќ, кој некогаш беше голема надеж на Барселона.

Иако неговиот тим го загуби натпреварот, Кркиќ го одбележа овој натпревар со спектакуларен гол за 1:0.

За поранешниот играч на Барселона, ова е секако најдобриот гол во неговата кариера досега.