Бомба: Реал Мадрид за 63 милиони фунти го доведува предводникот на “Галските петли”!?


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Oд Англија пристигнува бомбастична вест.

Имено, освојувачот на 11 титули во Лигата на шампионите, екипата на Реал Мадрид, после освојувањето на

Европското првенство во Франција ќе се обиде да го доведе човекот кој е вистински предводник засега на репрезентацијата на Франција на ова ЕП, Димитри Паје.

Паје веќе неколку години прикажува одлични настапи играјќи за Марсеј и Вест Хем, но сега блесна и во репрезентацијата на Франција, па би можел да направи трансфер во еден од најголемите клубови во светот.

Иако го сака и Челси во овој момент најблиску до потписот на Паје е Реал Мадрид кој после Европското првенство наводно ќе испрати понуда од 63 милиони фунти за неговите услуги.

За Паје може да се каже дека во овој момент е фудбалерот со најдобра форма во светот и најголема ѕвезда на ЕП во Франција, за сега.