Бони се сели во Лестер, но под еден услов


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска најверојатно ова лето ќе го напушти Манчестер Сити.

Бони би можел да биде нов фудбалер на Лестер, но под услов лисиците да не го реализираат трансферот на Трој Дини од Вотфорд.

Лестер наводно испратил понуда од 20 милиони фунти за Дини, но Вотфорд бара 30.

Ако не го реализираат овој трансфер ќе се насочат кон Бони кој не се наигра во Сити.