Булс се спремни да трејдуваат уште еден кошаркар


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ростерот на Чикаго Булс после сезоната за заборавање полека почнува да се распаѓа. Дерик Роуз беше трејдуван во Њујорк, судбината на Џими Батлер е под прашалник, По Гасол најверојатно нема да го продолжи договорот, Јоаким Ноа ќе игра во дрес на друг клуб, а според новите информации се спрема и трејд за Гибсон.

31-годишниот Гибсон е во последната година од договорот кој го потпиша со Булс во 2012-та година и Булс преговара со неколку клубови околу размената на крилниот центар кој во НБА лигата дебитираше во 2009-та година.

Раководството на Булс на чело со Џими Паксон и Гар Форман како и тренерот Фред Хојбјерг имаат некои нови планови.