Челси договори големо засилување од Атлетико Мадрид


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Португалскиот репрезентативец Жоао Феликс треба да се пресели во Челси на позајмица до крајот на сезоната и ќе чини 11 милиони евра.

Челси, сепак, нема да добие опција да го откупи неговиот договор од Атлетико, па тоа значи дека Феликс ќе треба да им помогне на „сините“ само до крајот на сезоната да изборат што е можно подобар пласман.

Англиските медиуми веќе ги договорил условите, а под тоа се мисли и исплаќање на платата на Феликс која ја добиваше во Мадрид.

Арсенал и Манчестер јунајтед, исто така, беа заинтересирани за Феликс, но тие немаат намера да исплатат толку пари за шестмесечна позајмица.