Челси е во катастрофална серија – го загуби шестото куп-финале по ред!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фудбалерите на Челси запишаа уште еден пораз во куповите, и тоа од Ливерпул со 0-1 со гол кој беше постигнат во судиското продолжение.

Челси храбро се бореше во текот на целиот натпревар против лидерот во Премиерлигата, но не ги релизира своите шанси, па прими гол до Ван Дајк.

„Сините“ загубија двапати во Карабао купот, а има и три порази по ред во ФА-купот од Арсенал, Лестер и Ливерпул.