Челси за 25 милиони фунти зема конкуренција за Кепа


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Премиерлигашот Челси се засили со голманот на Брајтон, Роберт Санчез за вкупна сума од 25 милиони фунти.

„Сините“ за трансферот ќе платат 20 милиони фунти, а дополнителни пет ќе исплатат во бонуси.

Санчез наскоро треба да ги помине медицинските прегледи и потоа ќе го облече дресот на гигантот од Лондон.

Челси продолжува со преговорите за трансферот на Мојсес Каиседо од Брајтон.