Чупиќ се налути и им се „истури“ на сите: Пи*ки едни! ?

Актуелниот европски шампион Вардар се бореше храбро против Кјелце во СЦ „Јане Сандански“, но на крајот загуби од Кјелце со 29-33.

Вардар во еден момент направи и пресврт и имаше водство од еден погодок, но едноставно тоа не беше доволно затоа што „црвено-црните“ играа лошо во нападот, а уште полошо во одбраната.

На еден од тајм-аутите, искусниот Иван Чупиќ ги загуби нервите и почна да им вика на бековите „Пи*ки едни, само доле шутирате“.