Цврсто сака да потпише за Милан: Француски фудбалер се согласил на намалување на платата за трансфер на „Сан Сиро“

Францускиот интернационалец Тему Бакајоко веројатно ќе се врати во редовите на Милан по една сезона помината во Монако.

Тимот на Челси го поседува неговиот договор, а по позамицата во Милан лани го прати на заем во Монако.

Френк Лампард не смета на него за слендата сезона и токму затоа ќе го стави на трансфер листа, а Милан е тимот кој повторно е заинтересиранза негов ангажман.

Бакајоко за трансфер во Милан ќе се согласи на далеку помала плата од таа што сега ја заработува во редовите на Челси каде ако остане би бил само играч за ротација.