Далас не може без Дончиќ и Ирвинг, триумф за Мемфис (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Далас маверикс загуби синоќа на гости кај Мемфис гризлис со 108-112, откако настапи без двете најголеми ѕвезди Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг.

Дончиќ сè уште не се рехабилитира по повредата на левиот бутен мускул, додека Ирвинг има проблеми со десното стапало.

Екипата на Дончиќ и Ирвинг во моментов се наоѓа на седмата позиција во Западната конференција со 34 победи и исто толку порази.