Дали Енди Руиз ќе биде пребрз за Џошуа?

Енди Руиз Јуниор ќе ја брани титулата како шампион на светот во тешка категорија на 7. декември против Антони Џошуа во Саудиска Арабија.

Американско-мексиканскиот боксер го шокираше светот првиот ден во јуни кога го нокаутираше до тогаш непоразениот Британец, а и покрај тоа што Џошуа е фаворит на реваншот, Руиз сигурно повторно ќе има што да покаже.

The Destroyer многу полесно ќе го започне реваншот. Тоа со сигурност е така поради тоа што е побрз. Тој е познат по тоа што е неверојатно подвижен за својата тежина.

Руиз удира доста силно. Неговите спаринг партнери и тренери тоа го чуствуваат секојдневно, а одличниот боксер, судејќи по неговата моментална форма е побрз од било кога.