Дали Јовиќ ги брои последните денови во Реал Мадрид?

Лука Јовиќ би можел да го напушти Реал Мадрид на лето.

За српскиот напаѓач платија дури 60 милиони евра на Ајнтрахт, но не ја оправда довербата.

Тој ретко добива шанса, а шпанскиот Дон Балон пишува дека тој исто така е „прецртан“ во плановите на Зинедин Зидан.

Тој има одиграно вкупно 24 натпревари оваа сезона и има постигнато само два гола, и двата во Ла Лига.

Дон Балон објави дека Наполи е заинтересиран за неговите услуги.

Проблемот, се разбира е оштетата, а од Наполи се подготвени да се договорат за заем со можност за купување договор.

Претходно, Јовиќ се поврзуваше и со Интер, Милан, Арсенал …