Давид Алаба размислува зазаминување од Баерн, два гиганти заинтересирани за неговиот потпис

Давид Алаба размислува по долг период да си замине од редовите на Баерн Минхен во летниот преоден рок.

Ова го пренесува тиражниот „Билд“ кој пренесува дека преговорите на австрискиот репрезентативец занов договор со Баерн Минхен стагнирале поради високите барања на Алаба.

Реал Мадрид и Барселона се тимовите кои го посакуваат Давид Алаба во своите редови и речиси сигурно ќе испратат понуда за неговите услуги во летниот преоден рок.