Де Брајне потпиша договор со Манчестер сити до 2025 година!

Лидерот во Премиерлигата, Манчестер сити потврди дека потпишал нов договор со Кевин де Брајне до 2025 година.

Белгиецот се обврза на верност со „граѓаните“ до 2025 година, а со новиот договор ќе добие и значително зголемување на платата.

„Не можам да бидам посреќен. Откако дојдов во Сити во 2015 година се чувствувам како дома. Ги сакам фановите, мојата фамилија се прилагоди тука во Манчестер и мојата игра се разви навистина многу добро. Го играм најдобриот фудбал во мојата кариера и искрено чувствувам дека имам уште што да покажам“, изјави Де Брајне.