Де Хеа конечно си најде клуб?


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шпанскиот голман Давид Де Хеа неколку месеци е слободен играч откако му заврши договорот со Манчестер јунајтед, но наскоро би можел да потпише со шпански тим.

Де Хеа претходно водеше преговори со Севилја, Баерн Минхен и неколку тимови од Саудиска Арабија, но со никого не постигна договор.

Шпанските медиуми пишуваат дека Бетис е екипа која ќе потпише со 32-годишниот голман затоа што Клаудио Браво е во последната година од договорот.

Де Хеа очигледно е голман каков што му одговара на Мануел Пелегрини, а без сомнеж може да помогне со неговото искуство.

Искусниот голман претходно за „црвените ѓаволи“ одигра 545 натпревари.