Дебакл: Интер Мајами за првпат прими шест гола! (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Интер Мајами не може без Лионел Меси и тоа се покажа на гостувањето кај Синсинати каде што го доживеа најголемиот пораз во историјата (1-6).

За победничкиот тим стрелаа Павел Буча, Јамил Асад, Гералдо Велензуела, Лусијано Акоста и Јаја Кубо, додека Сергеј Кривицов погоди за Интер Мајами.

Екипата на Дејвид Бекам беше создадена пред шест години и ова е првпат во нивната историја да прими шест голови.