Дејвис: Јокиќ и Дончиќ се комедија!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис имаше само пофални зборови за Лука Дончиќ и Никола Јокиќ бидејќи тие прават шоу секогаш кога се заедно.

За време на Олстар-викендот, Јокиќ и Дончиќ беа на истата страна и имаа неколку интересни моменти.

„Лука и Јокиќ се комедија. Тие навистина се забавни. Добро е да се биде на другата страна по сè што прават во нивната игра“, кажа Дејвис.