Дешам ќе остане селектор на Франција, а Зидан се сели во Серија А?


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Франција најверојатно нема да го менува селекторот по Мундијалот во Катар и Дидие Дешам ќе остане на кормилото, иако тоа сè уште не е потврдено туку во јануари треба да имаат состанок.

„Л’Екип“ објави дека Дешам наводно ќе го продолжи договорот со француската репрезентација, а тоа значи дека Зинедин Зидан ќе си ја бара среќата на друго место.

Зидан наводно ќе седне на „жешкото“ столче на Јувентус, иако Максимилијано Алегри има договор со поранешниот шампион до 2025 година.

Јувентус го чека голема казна затоа што поранешното раководство правело малверзации со платите за време на пандемијата со ковид-19.