Џордан си купи автомобил од три милиони долари, кој има брзина од 482 км на час (Фото)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Еден од најдобрите кошаркари во историјата, Мајкл Џордан се почести со нов луксузен автомобил за три милиони долари, а станува збор за „Хенеси Веном Ф5“.

Автомобилот има 1.817 коњски сили и достигнува брзина од 482 км на час, а ова ќе биде уште луксузно возило во колекцијата на поранешниот кошаркар.

Џордан веќе си купи Бугати, Бентли, неколку модели на Ферари и Мерцедес.