Дијао трејдуван во Јута


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Доаѓањето на Гасол во Сан Антонио ја одреди судбината на Борис Дијао.

Францускиот репрезентативец беше трејдуван во Јута за Спарс да направат место во буџетот.

Џез доби големо засилување, а во Тексас го испратија 23-годишниот бек, Оливие Ханлан кој минатата сезона го носеше дресот на Жалгирис.

Не е познато каков договор ќе добие Дијао кој во моментот е во Филипини со репрезентацијата на Франција.