Димитријевиќ го наполни кошот на ЦСКА со – 40 поени!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ го одигра најдобриот меч во кариерата и со 40 поени го израдува Уникс во дербито против ЦСКА.

Димитријевиќ по историскиот настап остана скромен и кажа дека сакал само да му помогне на својот тим да запише триумф.

„Сè што сакав е тимот да победи. Имавме три порази по ред претходно и ни требаше еден триумф за да се врати позитивната атмосфера во соблекувалната. Ова беше голема победа, цела сезона се боревме за да бидеме први. Среќен сум“, кажа Димитријевиќ.