Дончиќ и Ирвинг конечно го израдуваа Далас (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Далас маверикс со 142-116 го прегази Сан Антонио, а Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг беа најдобри на натпреварот.

Дончиќ и Ирвинг се израдуваа на триумф, откако Словенецот постигна 28 поени и 10 асистенции, додека Американецот запиша 23 поени.

Денвер славеше против Кливленд со 115-109, додека Никола Јокиќ беше најдобар со 24 поени, 18 скокови и 13 асистенции.