Дончиќ постигна кош, и тоа од – позади табла! 🎥

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ беше неверојатен во мечот против Денвер нагетс (116-106), но со потегот пред натпреварот ги воодушеви сите.

Дончиќ шутираше од зад кошот и магично погоди, со што ги воодушеви сите на паркетот, но и неговите навивачи.