Дончиќ тренира со хит на – Цеца! 🎥

Далас маверикс беше слободен минатата ноќа во НБА-лигата, но кошаркарите го искористија времето да се подготват за следниот натпревар против Кливленд кавалирс.

На тренингот на Далас маверикс имаше холивудски актер како гостин, но интересно е тоа што најголемата ѕвезда на тимот, Лука Дончиќ тренираше додека во позадина во салата ечеше хитот на популарната балканска пејачка Цеца.