Дуел на двата најголеми менаџери во финалето на ЕВРО


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Жорге Мендеш и Мино Раиола се можеби најголемите виновници што се цените на многу играчи, благо речено, се нереални.

Жорге Мендеш е менаџер на можеби и на најдобриот играч во историјата на фудбалот, Кристијано Роналдо, додека Раиола на најголемата ѕвезда Златан Ибрахимовиќ.

Кои нивни играчи ќе се сретнат во финалето на натпреварувањето погледнете на фотографијата подолу.