Една „група на смртта“, а македонските фудбалери ги чека пекол (Фото)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Денеска беше одржана ждрепката во Лигата на шампиони (ЛШ), по што беа познати групите, а една од нив изгледа ептен опасно и тоа е групата Ц, каде што ќе играат Баерн Минхен, Барселона, Интер и Викторија Плзен.

Ќе биде навистина интересно во групата Ц, додека македонските фудбалери исто така добија тешки групи.

Елиф Елмас со Наполи ќе игра против Ајакс, Ливерпул и Ренџерс, додека Стефан Ристовски и Аријан Адеми ќе се соочат со Милан, Челси и Салцбург.