Екипа на „насилници“: Антони исфрлен од првиот тим на Манчестер јунајтед


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Бразилскиот репрезентативец Антони нема да тренира повеќе со Манчестер јунајтед по обвиненијата за насилство врз поранешната девојка.

Екипата од „Олд Трафорд“ објави дека Антони е отстранет од составот до дополнително известување, а Бразилецот потоа се јави со порака дека не е виновен.

Антони претходно беше исфрлен и од бразилската репрезентација поради истата причина и во моментов се води истрага по тешките напади од бившата девојка.

Ова не е првпат во Манчестер јунајтед да се случува вакво нешто бидејќи претходно слично обвинение доби и Мејсон Гринвуд.

Јавноста е поделена по ситуацијата со која се соочи Антони, па голем дел од фановите тврдат дека девојката сака да извлече пари од фудбалерот, додека дел од нив пишуваат дека Јунајтед е „екипа на насилници“.