Елмас: Моја цел е „Златната топка“ (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Еден од најдобрите македонски фудбалер Елиф Елмас гостуваше во емисијата „Спорткаст“ и притоа зборуваше за различни теми, а една од нив беше „Златната топка“.

Елмас кажа дека сè уште негова цел е освојување на престижната награда, а исто така размислувал за враќање во Македонија, откако на почетокот во Турција не добиваше шанса пред да блесне и да оствари трансфер во Наполи.

Во продолжение може да го погледнете цело интервју на Елмас.