Емотивна порака на Гудељ откако го загуби бебето со Анастасијa


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Немања Гудељ ја освои титулата во Лига Европа, по што испрати емотивна порака до неговата девојка Анастасија Ражњатовиќ со која чекаше бебе.

Два дена пред финалето во Лига Европа, Гудељ и неговата девојка соопштија дека го загубиле бебето, а фудбалерот на Севилја вчера остана дури 120 минути на теренот.

„За неа, за него, за тебе“, напиша Гудељ на шпански јазик.