Ешли Јанг постигна фантастичен погодок (Видео)

Фудбалерот на Интер, Ешли Јанг постигна фантастичен погодок на дерби средбата против Аталанта.

Англичанецот беше креатор на вториот гол на Интер кој на полувреме во Бергамо има предност од 2:0.