Ето: Не играв јас со Меси, туку тој играше со мене!

Поранешниот напаѓач на Барселона, Самуел Ето поправи еден новинар откако тој му кажа дека „играл со Меси“.

Ето се пошегува со новинарот и кажа дека Меси влегол во првиот тим на Барселона во време кога Камерунецот веќе играл за Каталонците.

„Не е вистина. Меси играше со мене, а не јас со него. Во мое време Меси играше со мене и тоа беше поинаку од сега“, се пошегува Ето.

И тоа е вистина, Меси влезе во првиот тим и доби шанса да игра со Роналдињо и Ето, а подоцна Аргентинецот ги надмина сите и стана најдобар.

Ето ја напушти Барселона во 2009 година, а во дресот на каталонскиот гигант постигна 152 гола на 234 натпревари.