Фановите разочарани, излезе фотографија од новиот дрес на Манчестер Јунајтед (Фото)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓За можниот изгледа на третиот дрес на Манчестер Јунајтед веќе се крена прашина на социјалните мрежи, а сега истото се случи и со домашниот дрес на „ѓаволите“.

Манчестер Јунајтед следната сезона ќе игра во својата препознатлива црвена боја, а на него ќе има црни и жолти линии кои му даваат необична форма на дресот.

Третиот дрес на Манчестер Јунајтед ќе биде црно бел, во некој вид на зебра комбинација, додека гостиснкиот дрес ќе биде со маслинесто зелена боја.