Фантастична вест за кошарката – Најдобриот тројкаш се враќа од пензија


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Светот на кошарката доби една фантастична вест.

Еден од најдобрите кошаркари во НБА, Реј Ален би можел да му се врати на професионалната кошарка после тоа што во 2014-та ја заврши својата кариера.

Кариерата ја заврши во сезоната 2013/2014 во Мајами Хит, а замина како голем шампион бидејќи кариерата ја заврши со освојување на НБА титула. Доби четири понуди од НБА клубови, а тоа се Голден Стејт, Кливленд, Клиперс и Сан Антонио.