Фјури: Ако знаев дека губам на поени, ќе го нокаутирав Усик


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Поранешниот шампион во тешка категорија во ВБЦ, Тајсон Фјури загуби од Александер Усик на поени на бокс-мечот кој се одржа во Ријад, Саудиска Арабија.

Фјури кажа дека ќе го нокаутирал Усик доколку знаел дека ќе загуби на поени.

„Борбата беше тесна. Мислам дека направив доволно за да победам, но судиите имаа друго мислење. Да ми кажеа пред последната рунда дека губам, јас ќе го нокаутирав Усик. Но, сите во аголот веруваа дека ќе победам“, кажа Фјури.