Фјури: Ќе бидам најдобар во историјата ако го совлада Усик


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Тајсон Фјури во сабота ќе се бори за титулата светски шампион во тешка категорија против Александер Усик.

Фјури има блескава кариера, односно 34 победи, едно реми и ниту еден пораз, а доколку го совлада Усик дефинитивно ќе остане запишан во историјата.

„Мислам дека Усик е најдобриот боксер против кој ќе се соочам. Мислам дека победата против Усик ќе ме тави на првото место. Ако победам, ќе бидам најдобар во тешка категорија во историјата“, кажа Фјури.